Menu Close

Mutluluk Çubuğu Ve Penis Protezi Hakkında Her Şey

Günümüzde birçok erkek sertleşme sorunu yaşamaktadır. Geçmişte bir sır olarak saklanılan bu sorunun artık bir yaşamsal süreç olduğu ve bu sorunun aynı zamanda aşılabilir bir sorun olduğu bilinmektedir. Bu yüzden sertleşme sorununa sahip olan erkekler çözüm yolları aramaktadır.
Önce sorunun sebeplerine göz atmak gerekebilir. Sertleşme sorunu büyük sayıda erkekte yaş ile başlayabilir. Ama çok genç yaşta bu sorunu yaşayan erkekler de vardır. Genç hastalar için bu durum bazen kabusa dönmektedir.

Bu yüzden hayata küsen ya da depresyona giren yahut içe kapanan birçok insan vardır. Tabi bu durum eşlerine de yansımaktadır. Hatta yaşamlarını sürdürdükleri bütün insanları da bilerek ya da bilmeksizin etkileyebilmektedir. Sinirleri bozulan insanlar birbirini kırabilir.
Bu olayların ardından çare arayışları başlamaktadır. Halk ilaçları ve macunlar denenmektedir. Ruhsatsız kişiler elinde hazırlanan bu ilaçlar bazı insanlara ne yazık ki ağır zararlar vermektedir.

Ne Yapılmalı?

Elbette yapılması gereken en doğru olan davranış biçimi tıbba güvenmek ve tıbbi yardım için işe girişmek olmalıdır. Çevremizdeki sağlık kuruluşları ve doktorlar en doğru seçimdir. Hemen bir bevliye uzmanından randevu alıp en kısa zamanda ona başvurmak en doğrusudur. Doktor tarafından yapılan muayene sonrası gerekli test ve tetkikler yapılacaktır. Gerekliyse ilaç ya da değişik tedaviler doktor tarafından belirlenecek ve uygulanacaktır.

Ya Hiçbir Şey ile Sonuç Alınamazsa?

Kesinlikle o zaman umutsuzluğa kapılmamak gerekir. Kesin sonuç alacağınız bir çözüm daha var. Bu çözüm halk arasında mutluluk çubuğu diye adlandırılan, tıp alanında ise penis protezi olarak isimlendirilen şeydir. Bu mutluluk çubuğu ya da penis protezi ameliyatı korkulduğu kadar zor ve riskli değildir. Eğer doktor tarafından yapılan tetkik ve testler sonucu mutluluk çubuğu yani penis protezi uygun görülürse ve uygulanmak gerekirse, bu kararı verirken hastalar biraz zorlanmaktadır. Elbette ameliyat kararları almak bir insan için zor bir şeydir.

Ama şunu bilmekte fayda vardır. Bu yöntem, sertleşme sorununu kesinlikle çözmektedir. Sırf çözmesi dışında hastaların karar vermekte zorlanmasının bir nedeni de korkmasıdır. En ufak ameliyat bile insanlarda korku yaratması çok normal bir şeydir. Ama bu ameliyatın riski de diğer ameliyatlardan çok daha azdır. Kullanılacak olan mutluluk çubuğu yani penis protezi antibiyotikle kaplanmıştır. Bu da mikrop kapma riskini azaltmaktadır.

Yapılması Gerekenler

Hastanın tetkikleri yapıldıktan sonra eğer bu yönteme karar verilirse birkaç şey kalmış demektir. Doktor hastanın birlikteliği olup olmadığını da dikkate alacaktır. Cinsel yaşamını sürdürecek biri olmazsa bu yöntem önerilmez. Cinsel yaşamın birlikte sürdürüldüğü eşin de bunu isteyip istemediği göz önüne alınır.

Zihinsel yeterliliği olmayan insanlara, akıl hastalarına ve yaşlılık dolayısı ile zihin sağlığı yerinde olmayanlara bu ameliyat yapılmaz.

Gerekli ilaç ayarlamaları da yapıldıktan sonra ameliyat yapılabilir. Şeker hastalarında ve kan sulandırıcı kullananlar da bu ilaç ayarlamaları şarttır.